Skup "IDEŠ DALJE!"

Kao poseban i sastavni dio periodičnih strukovnih okupljanja hrvatskih etnologa i kulturnih antropologa Hrvatsko etnološko društvo iniciralo je 2012. godine održavanje bijenalnog stručnog skupa novodiplomiranih etnologa i kulturnih antropologa pod nazivom Ideš dalje! Na skupu su mladi kolege, netom diplomirani etnolozi i kulturni antropolozi, imali priliku prezentirati teme svojih diplomskih radova i izložiti širem auditoriju vlastite istraživačke interese. Cilj je skupa omogućiti novodiplomiranim etnolozima i kulturnim antropolozima da se na samom početku profesionalne karijere predstave svojim starijim kolegama i nastavnicima obaju sveučilišta, ali i studentima koji tek trebaju diplomirati pružajući uvid u izradu kvalitetnog diplomskog rada. Također, to je prilika da se radnim skupom, u raspravi i razmjeni mišljenja s kolegama zaključi višegodišnji studijski angažman novodiplomiranih etnologa i kulturnih antropologa. Ovogodišnji skup održat će se od 30.11. do 1.12. na Novom kampusu Sveučilišta u Zadru. Pozivamo sve zainteresirane da nam se pridruže i podrže mlade kolege u njihovom daljnjem profesionalnom radu.