ETNOFilm festival

Etnografski muzej Istre uz podršku UNESCO ureda iz Venecije najavljuje 4. izdanje ETNOFILm festivala (3.-5.5.2012.)

Ove Vas godine očekuje dvadesetak filmova domaće i svjetske produkcije u natjecateljskom dijelu programa.

Nagrade u četiri kategorije dodjeljuje stručni žiri kojim predsjeda Jacques Lombard, direktor Međunarodnog festivala etnografskog filma Jean Rouch iz Pariza te Nicole Hewitt, docentica na Odsjeku za animirani film i nove medije i Etami Borjan, znanstvena novakinja na Odsjeku za talijanistiku Filozofskog fakulteta iz Zagreba

Gostovanje autora filmova

Radionica vizualne antropologije (27.4.-3.5.) pod vodstvom prof. Alana Grossmana (Sveučilište u Dublinu) prošlogodišnjeg laureata ETNOFILm-a, s posebnim učešćem vodećih mladih vizualnih antropologa s područja jugoistočne Europe koji će na okruglom stolu 3. svibnja govoriti o perspektivi vizualne antropologije i kulturnim politikama svojih zemalja.

Letak