Predstavljanje knjige

Poštovani,

Etnološki odjel Narodnog muzeja Zadar poziva Vas na predstavljanje knjige Velimira Bugarina Hrvatski misionari i tradicionalna društva Afrike u subotu, 13. 12. 2014. u 12 sati u Etnološki odjel NMZ - Gradska straža.

Velimir Bugarin, diplomirao je 2011. godine etnologiju i kulturnu antropologiju te povijest na Sveučilištu u Zadru. Ovaj mladi etnolog i povjesničar je već kroz svoje studentske dane istraživao ovu problematiku propitujući kroz nju kvalitetu odnosa prema drugome i drugačijem od nas.

Knjiga će biti predstavljena s etnološkog i teološkog stanovišta. Nakon predstavljanja knjige zainteresirani će moći pogledati dokumentarni film Ruandska misija don Sebastijana Markovića i don Danka Litrića.

Radujemo se Vašem dolasku!