Odjel za etnologiju i antropologiju

Akad. god. 2021./2022.

 za I (prvi) semestar

Šifra
predmeta

 Ime i prezime nastavnika

 Naziv predmeta

Ukupno sati (semestralno)

 ECTS bodovi

 Predavanja

  Seminara

  Vježbi

EAP101

Izv. prof. dr. sc. Tomislav Oroz /

Dr. sc. Jelena Kupsjak, poslijedok.

Uvod u etnologiju i kulturnu antropologiju

30

15

-

5

EAP102

Izv. prof. dr. sc. Mario Katić

Uvod u folkloristiku

30

15

-

5

EAP103

Doc. dr. sc. Danijela Birt Katić / T. Augustinčić, asist.

Povijest hrvatske etnologije

30

15

-

4

EAP103

Doc. dr. sc. Katica Burić Ćenan / Petra Valovičić, asist.

Akademski praktikum*

15

-

15

2

za II (drugi) semestar

EAP201

Izv. prof. dr. sc. Tomislav Oroz / T. Augustinčić, asist.

Antropološko pojmovlje

30

15

-

5

EAP202

Izv. prof. dr. sc. Mario Katić / Adriana Branka Pojatina, asist. / T. Augustinčić, asist.

Metode, tehnike i etika etnografskog istraživanja

30

15

15

5

EAP203

Doc. dr. sc. Danijela Birt Katić

Etnografije Hrvatske

30

15

-

5

za III (treći) semestar

EAP301

Prof. dr. sc. Dunja Brozović Rončević

Lingvistička antropologija

30

30

-

5

EAP302

Izv. prof. dr. sc. Jadran Kale

Kulturne ustanove i baština*

15

-

15

3

EAP303

Doc. dr. sc. Katica Burić Ćenan

Etnomuzikologija

15

30

-

4

EAP304

Prof. dr. sc. Senka Božić Vrbančić /

Dr. sc. Jelena Kupsjak, poslijedok.

Medicinska antropologija i etnomedicina / Medical Anthropology and Ethnomedicine

30

15

-

4

EAP305

Izv. prof. dr. sc. Jadran Kale

Kultura tijela i odijevanja

15

15

-

3

EA307

Doc. dr. sc. Katica Burić Ćenan

Etnoglazbeni praktikum 1

-

-

30

2

za IV (četvrti) semestar

EAP401

Prof. dr. sc. Dunja Brozović Rončević / Dr. sc. Karmen Turčinov, poslijedok./ T. Augustinčić, asist.

Mediteranistika

30

15

15

5

EAP402

Prof. dr. sc. Senka Božić Vrbančić

Iščitavanje kulture: odabrane etnografije svijeta

30

15

-

4

EAP403

Izv. prof. dr. sc. Jadran Kale

Prostor i krajolik

15

15

-

3

EAP404

Prof. dr. sc. Tvrtko Zebec / Doc. dr. sc. Katica Burić Ćenan

Antropologija plesa

15

15

-

3

EAP405

Prof. dr. sc. Mario Šlaus

Fizička i forenzička antropologija

30

-

-

3

EA406

Doc. dr. sc. Katica Burić Ćenan

Etnoglazbeni praktikum 2

-

-

30

2

za V (peti) semestar

EAP501

Doc. dr. sc. Danijela Birt Katić

Antropologija obitelji i srodstva

30

15

-

5

EAP502

Izv. prof. dr. sc. Mario Katić

Stručna praksa

-

-

30

3

EAP503

Izv. prof. dr. sc. Tomislav Oroz / Dr. sc. Jelena Kupsjak, poslijedok.

Etnokulturni procesi u jugoistočnoj Europi

15

15

-

4

EAP505

Doc. dr. sc. Danijela Birt Katić

Terenske vježbe

-

-

30

3

EA307

Doc. dr. sc. Katica Burić Ćenan

Etnoglazbeni praktikum 1

-

-

30

2

za VI (šesti) semestar

EAP601

Prof. dr. sc. Senka Božić Vrbančić

Metodologija istraživanja: eksperiment, imaginacija, pisanje

30

15

15

5

EAP602

Ispitno povjerenstvo

Završni ispit

-

-

-

5

EAP603

Prof. dr. sc. Senka Božić Vrbančić / Dr. sc. Jelena Kupsjak, poslijedok.

Ekonomska antropologija: odabrane teme

30

15

-

3

EAP604

Prof. dr. sc. Dunja Brozović Rončević /

Doc. dr. sc. Nataša Šprljan

Etnojezična istraživanja

15

30

-

4

EAP403

Izv. prof. dr. sc. Jadran Kale

Prostor i krajolik

15

15

-

3

EA406

Doc. dr. sc. Katica Burić Ćenan

Etnoglazbeni praktikum 2

-

-

30

2

 

OBVEZNI (TEMELJNI) PREDMETI S MATIČNOGA STUDIJA

IZBORNI PREDMETI S MATIČNOGA STUDIJA