Dan Oki - gostujuće predavanje

U petak, 10. 12. ’21., u 11h, u sklopu kolegija Antropologija umjetnosti (Odjel za etnologiju i antropologiju; doc. dr. sc. Katica Burić Ćenan) gostujuće predavanje održat će naš umjetnik Dan Oki.

Filmski redatelj i likovni umjetnik Dan Oki (Slobodan Jokić, Zadar, 1965.) diplomirao je politologiju na Sveučilištu u Zagrebu. Studirao je film i video na Vrije Akademiji u Den Haag-u, a 1996. godine magistrirao medijsku umjetnost u Arnheimu. Studirao je filmsku režiju i scenaristiku na MBFI-u u Amsterdamu. Kao scenarist, redatelj i producent realizirao je dvadesetak kratkih i četiri nezavisna dugometražna igrana filma: Oxygen4, Predstava, Mrak i Oproštaj. Trenutno predaje kao redovni profesor na području filma i video umjetnosti pri Umjetničkoj akademiji sveučilišta u Splitu i Dramskoj akademiji Sveučilišta u Zagrebu. Predavao je kao gostujući profesor na mnogim Akademijama u Europi. Dobitnik je nekoliko međunarodnih i domaćih nagrada.

U petak, u predavaonici 119 (Novi kampus), Dan Oki će održati predavanje pod naslovom „Odsutnost teleprisutnosti“.

Predavanje je otvoreno i za studente drugih odjela.

Više o umjetniku na: http://hulu-split.hr/artisti/jokic-slobodan-dan-oki/