Gostujuća predavanja

U sklopu Erasmus+ programa od 27. travnja do 1. svibnja na našem Odjelu gostuje izv. prof. dr. sc. Petko Hristov s Instituta za etnologiju i folkloristiku sa Etnografskim muzejom pri Bugarskoj akademiji znanosti. Tijekom tog tjedna profesor Hristov održat će slijedeća predavanja:

Ponedjeljak 27. travnja 2015. u 18:00: "The "Returning" Religiousness in the Balkans (Bulgarian case)"

Utorak 28. travanj 2015. u 16 :00: ''The Progress of Bulgarian Ethnology and Folklor Studies after 1990'' (obavezno za studente prve godine preddiplomskog studija)

Srijeda 29. travanj 2015. u 10:00: ''Labor migrations (gurbet, pečalbarstvo) in the Central Balkans – History, Traditions and Cultural Patterns'' (obavezno za studente druge godine preddiplomskog studija)

Četvrtak  30. travnja 2015. u 12:00: "Ethnic, religious and cultural diversity on the Balkans: history, tradition and modern dimensions" (obavezno za studente druge godine preddiplomskog studija)

Sva predavanja održavat će se u predavaonici 125 i otvorena su za sve zainteresirane.