Poziv na sudjelovanje u prvim Danima afričkih kultura u Zadru

Dragi studenti i studentice,

s veseljem vas pozivamo da nam se pridružite na prvim Danima afričkih kultura koji će se u organizaciji studenata etnologije i antropologije u suradnji s udrugom ANTROPOP održati 3. i 4. lipnja u Zadru. Dani afričkih kultura organiziraju se s ciljem upoznavanja studenata sa odabranim aspektima bogate i raznolike kulturne baštine afričkih zemalja te stvaranja prostora za interkulturnu komunikaciju.

Za vas priređujemo bogat program u sklopu kojega ćete moći poslušati zanimljiva predavanja etnomuzikologinje dr. sc. Mojce Piškor, voditeljice Zbirke izvaneuropskih kultura Etnografskog muzeja u Zagrebu Marije Živković, redatelja Lawrencea Kiirua, te naše poznate feministkinje i postkolonijalne teoretičarke dr. sc. Biljane Kašić. Od kuhara iz inicijative „Okus doma“ moći ćete doznati nekoliko dobrih recepata i zatim iznenaditi svoje cimere ukusnim afričkim ručkom, a navečer ćemo u studentskom klubu Božo Lerotić grickati kokice i čips gledajući odabrane afričke filmove. Dani afričkih kultura završit će prigodnom slušaonicom u parku Kapetanski gdje ćemo svi zajedno zaplesati uz ritmove tradicionalne i moderne afričke glazbe. Osim toga, spremamo vam još pokoje iznenađenje, a i pozivamo vas da nam se pridružite u organizaciji i realizaciji prvih Dana afričkih kultura u Zadru.

Molimo sve vas koji ste pisali seminare, eseje i prikaze u kojima ste obrađivali pojedine aspekte afričkih kultura da podijelite s nama svoje uvide i zapažanja u obliku kratke prezentacije u trajanju do 15 minuta. PowerPoint nije nužan, ali je kao i uvijek dobrodošao. Za prijavu dovoljno je poslati kratki sažetak rada (do 250 riječi), ime studenta (ili više njih ukoliko je riječ o grupnom radu) i godinu studija, najkasnije do 22. svibnja.

Također, ako vas zanima što je sve potrebno kako bi se organizirao stručni skup ili jednostavno želite kvalitetno provesti vrijeme u druženju s kolegama i kolegicama, javite nam se za volontiranje.

Bilo da vas zanima prezentacija ili volontiranje u sklopu prvih Dana afričkih kultura u Zadru, obratite nam se na dani.africkih.kultura@gmail.com i odgovorit ćemo vam na sva vaša pitanja.

Dok nestrpljivo iščekujemo vaše e-mailove, srdačno vas pozdravljamo,

Studenti etnologije i kulturne antropologije i udruga ANTROPOP