Poziv za sastanak inicijative “Balkantro Network“

22. 5. // 17.30 // STUDENTSKI KLUB

Dragi/e svi,

Pozivamo Vas na prvi službeni sastanak inicijative “Balkantro Network” u okviru kojeg ćemo razraditi naše buduće aktivnosti. Balkantro Network je grupa namijenjena studentima, profesorima, organizacijama, institucijama i svima onima koji žele da se povezuju, razmjenjunju znanja, organiziraju različite aktivnosti u području etnografskog filma I vizualne antropologije. Grupa je nastala za vrijeme Studentskog etnografskog film festivala (SEF) 23. svibnja 2014. godine u Zadru, na inicijativu KSEA (studentske organizacije iz Beograda) i ANTROPOP-a iz Hrvatske. Na prvom sastanku ove idejne mreže, koja se još uvijek traži u svojoj inicijativi, kao i članstvu, predstavili smo aktivnosti udruga iz Hrvatske i Srbije, te raspravljali o mogućoj liniji kooperacije na projektima i suradnji preko različitih programa poput “Erasmus+”. Sudionici sastanka su se složili da je neophodno da se organizira više aktivnosti tijekom godine, a u različitim zemljama. Cilj Balkantro Network je jasan, mreža želi okupiti sve zainteresirane članove koji će definirati viziju, ciljeve i radne zadatke radi uspostavljanja ove mreže i njenog što boljeg daljnjeg funkcioniranja. Stoga, pozivamo sve zainteresirane da se pridruže prvom službenom sastanku mreže, u Studentskom klubu, 22. svibnja, s početkom u 17.30 sati!