POZIV ZA VOLONTIRANJE, obnova Pučišćke vapnenice

10. 3. 2017. u Pučišćima će se obnavljati vapnenica (očekivano trajanje obnove je 3 do 7 dana). Pučiška je vapnenica izgrađena u proljeće 2016., na brdu iznad Pučišća, zajedničkim naporima više od 100 ljudi s raznih strana svijeta - Hrvatske, Srbije, Njemačke, Francuske, Malezije.

Nažalost, netko je preko noći srušio vapnenicu zbog čega ju je nužno renovirati, što će se i učiniti u ožujku ove godine. Za volontere je osigurana hrana i prijevoz iz Pučišća do lokacije.

Odjel za etnologiju i antropologiju sufinancirat će smještaj i prijevoz od Zadra do Pučišća za 5 studenata koji se do 27. veljače prijave za volontiranje. Studenti se mogu prijaviti na adresu: jkupsjak@unizd.hr.

Studentima prve godine diplomskog studija volontiranje će se dodatno bodovati pod aktivnostima u kolegiju „Stvaranje baštine“.