Prof. dr. sc. Josip Zanki održati će gostujuće predavanje

U srijedu, 8. 11. 2023., u sklopu kolegija Antropologija umjetnosti (Odjel za etnologiju i antropologiju), prof. dr. sc. Josip Zanki održat će gostujuće online predavanje Grand Tour.

Poznati hrvatski akademski umjetnik s međunarodnim ugledom, slikar, grafičar, pisac i znanstveni istraživač - Josip Zanki, održat će izlaganje pod naslovom Grand Tour. Radi se o izložbi koju je u prosincu 2022. postavio u galeriji Universidad Autonóma de San Luis Potosí (UASLP), San Luis Potosí, Meksiko.

Izlaganje će se održati preko Zoom mrežne platforme, u srijedu 8. 11., s početkom u 17h.

Josip Zanki (Zadar, 1969.) diplomirao je na Akademiji likovnih umjetnosti u Zagrebu 1994. u klasi profesora Miroslava Šuteja. Poslijediplomski studij etnologije i kulturne antropologije završio je na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu 2016., gdje je iste godine obranio doktorski rad pod nazivom  „Antropološka konceptualizacija prostora u thangka slikarstvu i suvremenim umjetničkim praksama“. Od 2009. do 2018. predavao je likovnu umjetnost na zadarskom sveučilištu, a od 2018. profesor je Teorije umjetnosti na Akademiji likovne umjetnosti u Zagrebu. Bio je predsjednik HDLU (Zagreb) od 2007. do 2018. Član je Vijeća za likovnu umjetnost Ministarstva kulture RH.

Javno djeluje od 1986. godine na područjima grafike, video arta, instalacije i performancea. Izlagao je na preko stotinu samostalnih i skupnih izložaba u zemlji i inozemstvu; za svoj rad  primio je šest hrvatskih umjetničkih nagrada. Živi i radi u Zagrebu.

Predavanje prof. Zankija otvoreno je za sve zainteresirane studente. Prije predavanja potrebna je prijava na: