Študija - vokalno-instrumentalni ansambl Odjela za etnologiju i antropologiju predstavlja projekt Zapisi Študije – studentske obrade hrvatske tradicijske glazbene baštine

Vokalno-instrumentalni sastav Študija djeluje u sklopu kolegija Etnoglazbeni praktikum Odjela za etnologiju i antropologiju (doc. dr. sc. Katica Burić Ćenan), koji se nudi svim studentima Sveučilišta u Zadru. Od 2012. do 2017. Študija je djelovala kao klapa, a među tadašnjim uspjesima ističu se nastupi i nagrade na Festivalu studentskih klapa u Zagrebu (2012., 2014.) te na omiškom Festivalu dalmatinskih klapa u Komiži (2015.). Od 2017. širi se djelovanje klape te ona postaje vokalno-instrumentalni sastav. Od tada, kolegij Etnoglazbeni praktikum, odnosno, glazbeni sastav Študija, okuplja amaterske glazbenike koji svojim odabirom, aranžiranjem te sustavnim uvježbavanjem pojedinih napjeva, ispituju i razvijaju vlastite glazbene potencijale. Također, prezentiranjem skladbi na različitim manifestacijama matičnoga Odjela i Sveučilišta općenito, te drugih nacionalnih institucija (npr. Hrvatsko etnološko društvo u Zagrebu), promoviraju specifični vlastiti izričaj temeljen na glazbi hrvatske tradicijske provenijencije. Zbog toga, kolegij je prepoznat kao svojevrsni kreativni, edukacijski i socijalni iskorak u cjelokupnoj nastavnoj ponudi Sveučilišta u Zadru.

Projekt Zapisi Študijie podrazumijevao je snimanje audio zapisa u profesionalnom glazbenom studiju i to triju pjesama – međimurske Dej mi Bože, slavonske Dodole, te skladbe Dalmatino, povišću pritrujena Ljube Stipišića. Zapisima Študije nastojalo se ne samo dokumentirati rezultate višegodišnjega studentskog timskog rada, nego i upoznati proces studijskoga snimanja kroz dobru zabavu. Postavljanjem pjesama na javne platforme, Študija nudi svim zainteresiranim studentima (i onima koji će to tek postati) uvid u dio bogate i raznovrsne ponude djelovanja ovoga Sveučilišta, ali i poziv na kreativno bavljenje ovom glazbenom baštinom.

Suvremene aranžmane i obradu tradicijskih pjesama potpisuje sastav Študija koju čine: Tonći Tošić (gitara, vokal), Ante-Jona Matković (saksofon, vokal), Bruno Dugopoljac (gitara, udaraljke, flauta, vokal), Ante Juričev-Martinčev (bas gitara), Matija Stjepan Maradin (violina, vokal), Marta Alilović (vokal), Ksenija Gluvaković (vokal), Laura Perković (vokal, saksofon), Margareta Matanović (vokal), Klara Rajković (flauta, vokal), Sani Ivankov (vokal), Maja Supan (vokal), te novi članovi: Lucija Tomanović (vokal), Barbara Krstanović (vokal), Vanessa Petešić (vokal, flauta). Voditeljica Študije je muzikologinja doc. dr. sc. Katica Burić Ćenan.

Snimanje audio zapisa ostvareno je u TwentyTwenty Studio u Zadru, kod snimatelja i producenta Jere Šešelje, a financijski su ga omogućili Studenski zbor i Studentski centar.

Audio zapisi mogu se poslušati klikom na naziv pjesme.