Izborni kolegij - Nematerijalna kulturna baština: klapsko pjevanje

Odjel za Etnologiju i antropologiju ovoga semestra nudi kolegij Nematerijalna kulturna baština – klapsko pjevanje. Kolegi je otvoren za sve studente Sveučilišta u Zadru, stoga pozivamo sve zainteresirane da se prijave na audiciju.

Audicija će se održati u utorak (6. 3.) u 18h, u predavaonici 125 (Novi kampus, 2. kat).

Cilj je kolegija Nematerijalna kulturna baština – klapsko pjevanje oformiti klapu (mušku, žensku ili mješovitu) koja će raznovrsnim repertoarom iz riznice dalmatinske vokalne baštine njegovati klapsko pjevanje te tako promovirati jedan segment bogate hrvatske tradicijske glazbe.

Osim upoznavanja klapskoga repertoara (izvornoga, autorskoga te suvremenoga), studenti će se upoznati s tehnikom pravilnoga disanja i pjevanja. Ukoliko članovi klape pokažu zanimanje i spremnost za daljnji rad, klapa ima priliku sudjelovati na raznim klapskim manifestacijama kao i natjecanjima.

Klapsko pjevanje mogu upisati studenti svih studijskih godina, a kolegij nosi 2 ECTS boda.

Voditeljica kolegija Klapsko pjevanje je muzikologinja dr. sc. Katica Burić Ćenan s Odjela za etnologiju i antropologiju.

Za sve eventualne upite možete se javiti putem maila  - kburic@unizd.hr.