Skup diplomiranih etnologa i kulturnih antropologa "Ideš dalje!"

11.-12. studenog 2022.

Skup diplomiranih etnologa i kulturnih antropologa "Ideš dalje!"

Odjel za etnologiju i antropologiju Sveučilišta u Zadru ponovno je domaćin skupa "Ideš dalje!" i to ovaj put kao dio manifestacije Dani etnologije.

Inicijativu održavanja bijenalnog stručnog skupa diplomiranih etnologa i kulturnih antropologa pod nazivom "Ideš dalje!" pokrenulo je Hrvatsko etnološko društvo 2012. godine, kao poseban i sastavni dio periodičnih strukovnih okupljanja hrvatskih etnologa i kulturnih antropologa, na kojem bi mladi kolege koji diplomiraju u proteklom razdoblju imali priliku izlagati svoje reprezentativne diplomske radove. Od tada na skupu sudjeluju kolege s dvaju sveučilišta: Odsjeka za etnologiju i kulturnu antropologiju Filozofskog fakulteta u Zagrebu te Odjela za etnologiju i antropologiju Sveučilišta u Zadru.

Skup se održava na Odjelu za etnologiju i antropologiju Sveučilišta u Zadru, 11. i 12. studenog 2022. godine.

Detaljan program skupa dostupan je u programskoj knjižici.